Prekių grąžinimas

Prekės grąžinimas ir visų mokėtų pinigų už ją atgavimas vykdomas remiantis LR Ūkio ministro 2001m. birželio 29 d. įsakymu Nr. 217 "Dėl Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo". Vartotojas turi teisę grąžinti prekę per 7 d.d. nuo prekės pristatymo, pranešdamas Pardavėjui raštu grąžinimo priežastį, nurodydamas užsakymo numerį bei sulaukęs iš jo raštiško atsakymo į pranešimą.

Grąžinimo sąlygos

  • Jei Pirkėjas nori grąžinti prekę dėl Pardavėjo kaltės (gavote ne tai, ką užsisakėte; gavote brokuotą prekę), Pardavėjas, gavęs prekę ir ją patikrinęs, suderina su Pirkėju tolimesnius veiksmus – arba Pardavėjas išsiunčia Pirkėjui analogišką prekę, arba grąža pinigus. Tokiu atveju prekių gabenimo išlaidas padengs Pardavėjas.
  • Jei Pirkėjas prekę nori grąžinti dėl kitų priežasčių, jis privalo nepažeidęs originalaus įpakavimo atsiųsti ją Pardavėjui. Gavęs prekę ir ją patikrinęs, Pardavėjas grąžins pinigus į Pirkėjo nurodytą sąskaitą per 5 darbo dienas. Šiuo atveju pristatymo išlaidas bei prekės grąžinimo išlaidas padengia Pirkėjas.

Grąžinamos prekės turi būti:

  • Nenaudotos;
  • Nesugadintos;
  • Originalioje, tvarkingoje pakuotėje;
  • Nepraradusios prekinės išvaizdos (nepažeistos etiketės, nenuplėštos apsauginės plėvelės ir kt.). Tai netaikoma tuo atveju, kai grąžinamos nekokybiškos prekės. Prekės ar jos pakuotės išvaizdos pakeitimai, kurie buvo būtini norint apžiūrėti prekę, nėra laikomi esminiais prekės išvaizdos pakeitimais;
  • Grąžinama prekė turi būti tokios pačios komplektacijos, kokią gavo Pirkėjas;
  • Grąžinant prekę būtina pateikti prekės pirkimą-pardavimą iš šio pardavėjo patvirtinantį dokumentą.

NE MAISTO PREKIŲ grąžinimo ir keitimo ypatumai

Nepatikusių, tačiau neturinčių akivaizdžių kokybės trūkumų, ne maisto prekių grąžinimas yra reglamentuojamas LR Ūkio ministro 2001m. birželio 29 d. isakymu Nr. 217 „Dėl Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo". Todėl jei Pirkėjui nepatiko nusipirktos prekės forma, dydis, spalva, modelis ar komplektiškumas, Pardavėjas pirmiausia pakeičia ją analogiška preke. Jei Pardavėjas neturi pakeitimui tinkamos prekės, grąžina Pirkėjui sumokėtus pinigus.

Šio įsakymo 18 punktas teigia: „Pirkėjo reikalavimas pakeisti nusipirktą prekę analogiškomis prekėmis arba grąžinti sumokėtus pinigus dėl taisyklių 14 punkte nurodytų priežasčių („Jei pirkėjui nepatinka nusipirktos prekės forma, dydis, spalva, modelis ar komplektiškumas") netenkinamas įsigijus tokias prekes (skliausteliuose nurodomi kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą):

  • parfumerijos, kosmetikos ir tualetinius preparatus (33.03 - 33.07);

Baigiamosios nuostatos

Jei prekių grąžinimo sąlygos buvo pažeistos ar neįvykdytos, elektroninė parduotuvė ekokolekcija.lt įgyja teisę nepatvirtinti grąžinimo, kartu atsisakant kompensuoti ir priimti Pirkėjo gražinamų prekių siuntinį.