Frankincenso derva 25 gr. Padidinti

Frankincenso derva 25 gr.

3,79 €

KTNP01

Nauja prekė

Frankincenso derva.

Smulkiau

Derva renkama nuo bosvelijos medžių ir naudojama smilkalams, eteriniam aliejui gaminti.

Kaitinama smilkalų derva paskleidžia labai malonų kvapą. Šis sudėtingas ir prakilnus aromatas apibūdinamas kaip labai gaivus, balzaminis, sausas, dervingas, turintis sruogelę žalumos ir lengvą dūmų prieskonį, o pačioje puokštės viršūnėlėje pasklinda neprinokusio obuolio žievelės nata.

Šviežia derva kramtoma, ji stiprina dantis ir dantenas, gerina virškinimą, pašalina susikaupusias gleives ir gerina burnos kvapą.

Derva verdama piene, kol susidaro tiršta pasta. Ji dedama kaip kompresas esant krūties uždegimui (mastitui) ir geriama į vidų nuo bronchito.

Dervos ištrauka daroma vyne, kuri naudojama nuo kvėpavimo takų ligų.

Atminties gerinimui, dervos gabalėlių dedama į kavą, arba atliekamas mažas kavos gėrimo ritualas. Kavos puodelį palaiko virš smilkstančios dervos kol jis prakvips ir tuomet įpila karštos kavos.

Frankincensą naudoja kvepinti rūbams ir namams.

Smilkalų dervos dūmai buvo naudojami kaip kosmetinė priemonė veido odos stangrumui, jaunumui ir grožiui palaikyti. Vietoje kremo moterys veidą tiesiog apsmilkydavo.

Terapinės frankincenso savybės remiantis šiuolaikiniais mokslininkų tyrimais.

Derva turi antibiotinių ir antigrybelinių savybių, kuri apsaugo medį nuo infekcijų ir užpuolikų, užgydo jo žaizdas, pagreitina sužalotos žievės gijimą, o taip pat veikia kaip feromonai – siunčia kvapo signalus apdulkinantiems vabzdžiams ir kenkėjus puolantiems vabzdžiams.

Frankincenso derva nuo seno plačiai naudojama kaip kramtomoji guma ir prieskonis, su ja gaminami saldumynai.

Bosvelijų derva teigiamai veikia ląstelės citoplazmą, t.y. aktyvina sveiką ląstelių augimą ir odos ląstelių atsikūrimą. Smilkalų medžių dervos turi atjauninantį ir žaizdas gydantį poveikį, taigi gerai tinka pažeistai odai. Tradiciškai buvo naudojama derva, kuri įmaišoma į įvairius tepalus ir balzamus. Dabar tiems tikslams dažniau naudojamas eterinis aliejus.

Sumaišyta su bičių vašku frankincenso derva nuo senų laikų naudojama nuo pajuodusių paakių ir maišų po akimis. Frankincenso dervos ištraukos ir aliejus naudojamas odą atjauninančioms kaukėms ir kremams nuo raukšlių; jis pagerina sausos, susiraukšlėjusios ir senstančios odos būklę.

Bosvelijų arba frankincenso derva kramtoma idant sustiprintų dantų audinį, dantenas ir pagerintų burnos kvapą. Ji turi antibakterinių ir priešgrybelinių savybių, kurios vertingos saugant burnos ertmę nuo infekcijų.

Bosvelijų dervos kramtymas turi dar vieną svarbų momentą – derva valo virškinimo sistemą, aktyvina tulžies gamybą ir fermentų išsiskyrimą. Tradiciškai mažinti skrandžio ir bendrai pilvo skausmui buvo naudojama frankincenso dervos, cinamono ir kardamono arbata.

Tradiciškai buvo įkvepiama smilkstančios frankincenso dervos dūmų, kad palengvėtų slogos simptomai.

Dervos milteliai yra įprastinė sudedamoji žolinių pleistrų ir pastų dalis, kurias kinų medicina naudoja žaizdų gydymui. Tradicinis antiseptinių miltelių, skirtų žaizdoms receptas: sumaišyti lygiomis dalimis frankincenso, miros dervų ir sauso alijošiaus ekstrakto miltelius.

Dervos smilkymas atbaido uodus ir kitus skraidančius vabzdžius.

Atmintį ir koncentraciją gerinančios frankincenso dervos savybės įrodytos moksliškai. Frankincenso derva ir jos eterinis aliejus pagerina atminties mechanizmus.

Smilkstančios dervos įvairiose kultūrose buvo naudojamos gydyti daugeliui psichologinių ir emocinių sutrikimų. Modernioje aromaterapijoje jos naudojamos, kai žmogus nori vidinės ramybės, atsipalaiduoti ir giliau kvėpuoti, pasiekti atpalaiduotą proto būklę, ypač vertinamos esant depresijai, nerimui ir dvasiniam negatyvumui.

Smilkstančios dervos yra tradicinis vaistas nuo galvos skausmo.

Smilkalų slėniuose, kur renkamos frankincenso dervos, priešais gimdančią moterį visais laikais deginama smilkalų derva, o gimęs kūdikis iš karto apsmilkomas. Kūdikis reguliariai apsmilkomas 40 dienų po gimimo. Motina visą tą laikotarpį taip pat save gydo ir stiprina reguliariai patupėdama viršum indelio su smilkstančia frankincenso derva. Mokslininkų teigimu, ši procedūra padeda greičiau užgyti tarpvietės plyšimams ir įtrūkimams, padeda moteriai apsisaugoti nuo infekcijų po gimdymo, atstato vaginos raumenų tonusą ir skatina atsigavimą.

Smilkstanti frankincenso derva padeda sumažinti per didelį gleivių kiekį.

Frankincenso derva ir jos eterinis aliejus yra veiksmingi esant įvairioms kvėpavimo takų problemoms, bronchitui, laringitui. Labai veiksmingos yra frankincenso ir eukaliptų eterinių aliejų inhaliacijos.

Tradiciškai laikoma, kad gauti truputėlį smilkstančios frankincenso dervos dūmų yra naudinga pavargusioms ir uždegimų kamuojamoms akims. Frankincenso derva įeina į įvairias akių plovimo priemones.

Naudojimas: Smilkyti vieną arba su kitomis kvapiosiomis substancijomis užbėrus ant įkaitusių, bet nežioruojančių anglių.

Kilmės šalis: Etiopija/Sudanas.